rp_zdjecie2.jpgNiektóre kierunki studiów nie tracą nic ze swojej popularności już od wielu lat. Jak choćby te związane z turystyką i rekreacją, które stale przyciągają spore rzesze studentów.

Warto wiedzieć, że absolwenci kierunku turystyka oraz rekreacja, dzięki zdobytym umiejętnościom, mają szansę podjęcia pracy nie tylko, jak się powszechnie wydaje, w zwykłych biurach podróży. Są także przygotowani do pracy w ośrodkach sportowych, centrach rekreacji czy odnowy biologicznej, jak również w gospodarstwach agroturystycznych, w hotelarstwie czy nawet w administracji rządowej.

Absolwenci turystyki coraz częściej także decydują się na pracę w międzynarodowym środowisku, gdzie mają szansę wykorzystania znajomości języka obcego albo też zakładają własną działalność gospodarczą w kraju. Wraz ze wzrastającą popularnością ośrodków SPA rozwija się także rodzaj turystyki uzdrowiskowej. Natomiast dzięki rozwojowi mediów społecznościowych, wielu absolwentów postanawia poświęcić się tzw. e-biznesowi turystycznemu.