Już od wielu lat w Legionowie oprócz transportu kolejowego i autobusów korzystać można z taksówek korporacyjnych i prywatnych, dzięki którym szybko tanio i bezpiecznie dotrzeć można bezpośrednio do miejsc takich jak Dworzec PKP czy Ratusz Miasta Legionowo.
Dzięki temu, że przeciętne ceny taksówek są obecnie na bardzo konkurencyjnym poziomie i wahają się w okolicach 2-3 złote za kilometr w granicach Legionowa, ten wygodny i luksusowy rodzaj transportu jakim są taksówki śmiało może konkurować z komunikacją zbiorową; autobusami linii 723 czy Szybką Komunikacją Miejską.
Poza granicami Legionowa taryfy taxi również pozytywnie zaskakują i już za kilkadziesiąt złotych przejechać możemy z Legionowa na lotnisko Modlin. Również przejazdy między innymi miastami (Chotomów-Serock czy Warszawa-Legionowo) opłacają się właśnie przy wykorzystaniu taksówek.
Ponieważ taksówkarze konkurują o względy pasażerów między innymi z Uberem, idą w stosunku do pasażerów na daleko posunięte ustępstwa. Dla przykładu http://taxilegionowo.pl przez 24h oferuje nie tylko niskie ceny taxi, ale również umożliwia negocjację cen dłuższych kursów. Tego typu oferty stały się podstawą cennika taxi nie tylko w Legionowie, ale także innych miastach w powiecie legionowskim takich jak Chotomów, Jabłonna czy Serock.
Również taryfy nocne stają się z każdym rokiem coraz niższe. Jest to o tyle ważne, że komunikacja nocna w Legionowie nie stoi na wysokim poziomie, natomiast dzięki prywatnym usługom przewozu osób i mienia dojechać możemy o każdej porze niemal wszędzie bezpośrednio do celu. Należy jednak pamiętać, że opłaty za nocne przejazdy będą się z pewnością różnić od dziennych, dlatego zawsze warto sprawdzać cennik wybranej przez siebie taksówki. Niskie ceny, wygodne przejazdy, to z pewnością oferta dla każdego kto ceni sobie szybko, pewność i bezpieczeństwo. A zaoszczędzone pieniądze wydać można bez problemu na stacji Przystanek PKP Legionowo, dokąd oczywiście najlepiej jest dojechać taksówką.