Coraz większe ceny nieruchomości często przekładają się na to, że klienci dużo bardziej zastanawiają się nad tym czy w ogóle warto zainwestować pieniądze w mieszkanie lub dom. Nie chodzi tu jednak o kupowanie nieruchomości dla siebie tylko pod wynajem, co wymaga odpowiedniego rozeznania na rynku.

Czasami dochodzi do sytuacji, gdy prościej jest zarobić na mniejszych mieszkaniach, bo cieszą się one większym zainteresowaniem, dlatego zakup dużego i drogiego mieszkania niekoniecznie jest najlepszym wyborem.

Zanim ktoś zdecyduje się na zakup, może jeszcze zainteresować się tym, czy w danej miejscowości jest zapotrzebowanie na mieszkania, bo jeżeli nie, to inwestycja może nie być najlepszym wyborem. Wówczas mogą pojawić się problemy ze znalezieniem kogoś, kto byłby zainteresowany wynajęciem nieruchomości, a im dłużej trzeba by szukać potencjalnego najemcy, tym więcej będzie kosztowało utrzymanie nieruchomości, bo przecież niektóre koszty ponosi się przez cały czas, nawet jeżeli nikt nie mieszka w mieszkaniu.