Czym jest leasing samochodu?

Czym jest leasing samochodu? Leasing samochodowy auto leasing Ludzie, którzy mają własną działalność często są bardziej wymagający od tak zwanych klientów indywidualnych. Zwłaszcza w kwestii ofert bankowych. Dla banków klienci tacy są najbardziej opłacalni, bo często inwestycje, które planują są bardzo wysokie, a więc trzeba zrobić wszystko, aby takiego klienta pozyskać. Podobnie jest nie tylko jeśli chodzi o kredyty, ale także o leasing, na przykład leasing samochodu.
Po leasing samochodu zgłaszają się nie tylko ci, którzy nie są w stanie kupić go za gotówkę. Wiele firm, które właśnie mają pieniądze zwyczajnie nie chce ich wydawać od razu na auto lub kilka aut, bo opłacalnie będzie wziąć samochód w leasing. Niby zapłacą oni więcej, ale dzięki tarczy podatkowej będą mogli odliczyć sobie część kosztów, a tym samym leasing samochodu będzie dla nich opcją tańszą niż kupno za gotówkę. Zobaczmy na czym dokładnie polega leasing na przykładzie firmy BRE Leasing, której oferta jest jedną z bardziej opłacalnych przy wybranych parametrach leasingu:
– auto nowe
– cena samochodu 40 000zł
– opłata wstępna w wysokości 25%
– okres leasingu 3 lata (36 miesięcy)
Oto, co otrzymujemy w odpowiedzi na nasze zapytanie:
– pojedyncza rata wynosić nas będzie 976,24zł netto
– czynsz leasingowy 2,44%
– opłata wstępna 25% – 10 000zł w naszej sytuacji
– suma rat 34 168,4zł
– wykup przedmiotu 1%, czyli w tym wypadku 400zł
Suma wszystkich opłat wyniesie 11,42%, co za tym idzie koszt zakupu samochodu wyniesie leasingobiorcę 44 568,4zł. Jednak od tej kwoty możemy odliczyć sobie koszty związane z leasingiem. Po odjęciu 19% wychodzi nam więc, że kwota, która ulega odliczaniu wynosi 8577,48zł, a więc tak naprawdę koszt związany z zakupem auta wyniesie nas 36 967,16zł. Leasing samochodu będzie więc opcją, która z pewnością opłaci się nam bardziej niż inwestowanie własnej gotówki, czy też wchodzenie w umowy kredytowe.