Daewoo to marka pojazdów, które przed laty były w naszym kraju bardzo popularne. Przez pewien czas montowane w Warszawie, sprzedawane w całym kraju, były dobrym wyborem dla wszystkich, którzy szukali tanich, ale nowych samochodów. W ofercie firmy występowało szereg różnych pojazdów. Które w Polsce były najbardziej popularne?

Daewoo Tico.

Małolitrażowy, niewielki i niezwykle oszczędny, nie był limuzyną, był jednak idealnym samochodem do miasta. Koszt eksploatacji był śmiesznie mały, samo auto, zaś – szczególnie dla tych, którzy nie wymagają cudów – po prostu bardzo dobre.

Daewoo Matiz.

Następca Daewoo Tico. Lepszy, kwalifikowany do kategorii microvan, do dziś często jest spotykany na polskich drogach. Na uwagę zasługuje ponadczasowy wygląd auta i sprawność.

Daewoo Lanos.

Najpopularniejszy pojazd Daewoo. W Polsce sprzedawany w setkach tysięcy egzemplarzy. Wiele z nich do dziś jeździ po polskich drogach i sprawdza się doskonale. Bezawaryjne i niczym nie ustępujące autom z zachodu – takie były Lanosy i takie są do dziś, niestety tylko używane.

Najpopularniejsze auta ze stajni Daewoo to tylko niewielki wycinek całej oferty. Warto zapoznać się z nią do końca. Może i dziś, zamiast myśleć “motoryzacja z zachodu jest najlepsza”, zdecydujemy się na dobre Daewoo?