Gabinet służący do pracy powinien być miejscem sprzyjającym skupieniu, a pomóc temu może odpowiedni dobór mebli. Nie bez powodu najczęściej biura urządzane są bądź minimalistycznie, bądź klasycznie. Stonowana kolorystyka, utarte schematy i proste projekty zawsze się obronią w miejscu, w którym koncentracja umysłowa jest jak najbardziej wskazana.

Jak urządzić gabinet klasyczny?

W klasycznym gabinecie nie może zabraknąć solidnego biurka, najlepiej w ciemnym kolorze. Nie musi to być mebel z litego drewna, z szufladami zamykanymi na kluczyk, choć taki zdecydowanie dodałby szyku w tym pomieszczeniu. Sprawdzi się tam również proste, minimalistyczne biurko na metalowym stelażu z czarnym blatem, proste lub narożne. Na takim biurku warto umieścić stylowe pojemniki na przybory papiernicze, i koniecznie lampę biurową w ciekawym stylu.

Jak wybrać biurowy fotel do stylu klasycznego?

Bardzo ciekawymi modelami foteli w takich pomieszczeniach są te obrotowe na kółkach, powleczone siatką membranową w ciemnym kolorze lub eko skórą. Skórzane fotele biurowe są bardzo eleganckie i sprzyjają utrzymaniu ekskluzywnego stylu tego pokoju. Oprócz masywnych foteli z siedziskiem wypełnionym pianką można też zobaczyć modele lekkie, smukłe i niskie, idealne do gabinetu o nieco mniej klasycznym, a bardziej minimalistycznym designie.

Na szczęście, spośród modeli krzeseł gabinetowych można znaleźć naprawdę wiele ciekawych propozycji, które uda się dopasować do potrzeb i wymagań użytkownika. Najważniejsze, aby fotel był ergonomiczny i sprzyjał długiej pracy w jednej pozycji – pomagają w tym wałki umieszczone w okolicy lędźwiowej, zagłówki i specjalnie wyprofilowane oparcia. Regulowana wysokość siedziska umożliwia utrzymanie prawidłowej pozycji ciała w czasie pracy, jak najmniej obciążającej kręgosłup. Obecnie większość dostępnych modeli krzeseł biurowych cechuje się specjalnym kształtem oparcia i umożliwia długą pracę w gabinecie – co zdecydowanie sprzyja kreatywnemu wysiłkowi umysłowemu i nie powoduje dolegliwości zdrowotnych.