Turystyka w stolicy Sudet – Karpaczu – zaczęła się rozwijać od chwili wybudowania się na górze Śnieżka – kaplicy. W XIX wieku pojawili się tu pierwsi górscy przewodnicy. To jak i inne zdarzenia spowodowały, iż Karpacz stał się najbardziej znaną zimową miejscowością w Karkonoszach. Oczywiście spowodowało to powstanie licznych hoteli oraz pensjonatów.

Karpacz szybko zyskał na popularności, najbardziej jednak u naszych zachodnich sąsiadów.
Niedługo Karpacz zagospodarował całą miejscową przestrzeń, powiększając bazę noclegową, wzniesiono liczne atrkacje turystyczne dla podróżnych w postaci między innymi licznych wyciągów narciarskich na okoliczne wzniesienia.

Teraz baza noclegowa miasta w postaci głównie hoteli ma miejsce w samym centrum miasta. Karpacz jest bardzo znanym i bardzo często odwiedzanym miastem turystycznym w Polsce, dlatego też nieżadko ciężko jest zabukować pensjonat, dlatego zalecamy wcześniejszy wybór hotelu lub pensjonatu oraz odpowiednio wcześniejsza rezerwacja, na przykład za pomocą naszego serwisu rezerwacyjnego – Hotele Karpacz.

Duże zainteresowanie hotelami w Karpaczu jest między innymi związane z bliskością obiektów z wyciągami dla narciarzy.
Obiektami polecanymi w centrum miasta są na przykład Hotel Rezydencja lub elegancki Hotel Vivaldi.

Obiekty noclegowe, które znajdują się nieco poza centrum Karpacza stanowią również atrakcyjną ofertę noclegową.
Okolice centrum Karpacza stanowią malownicze obszary zielone a widok na zbocza gór z hotelów gwarantuje niezapomniane wrażenia. Warto w tym miejscu zaproponować Państwu Hotel Alpejski. Blisko centrum również postawiona jest najciekawsza i najbardziej interesująca atrakcja turystyczna gór Sudet – malownicza świątynia Wang.

Karpacz, jako miasto turystyczne, zajmuje obecnie drugie miejsce w kraju pod względem popularności.

Miasto jest odwiedzane przez bardzo wielu turystów nie tylko z Polski praktycznie przez cały rok – zwłaszcza w okresie zimowym i lecie. Na sporą bazę noclgową Karpacza składają się nie tylko liczne hotele, ale również kwatery prywatne i pensjonaty o sporym zróżnicowaniu w cenach za obiekt.

Zapraszamy podróżnych do Karpacza, zabukuj z nami hotel w mieście już dziś!