Hotele w Gdansku (4)Gdańsk to jedno z ulubionych wśród podróżnych polskich miast, ale wiele ciekawych miejsc wciąż zostaje w nim nieodkrytych, a pośród niepozornych ulic kryją się hotele w Gdańsku.

Niepozorna ulica Elektryków mieszcząca się na terenie Stoczni Gdańskiej rośnie w ostatnich miesiącach na najmodniejsze miejsce w mieście. Kluby, kawiarnie i wydarzenia zaaranżowane w industrialnej przestrzeni przyciągają różnej maści artystów, hipsterów i innych gdańszczan, którzy kochają odkrywać nowe miejsca w swoim mieście.

Innym miejscem związanym ze stocznią jest muzeum i ośrodek edukacyjno-naukowy działający pod nazwą Europejskie Centrum Solidarności. Oprócz wystawy poświęconej NSZZ “Solidarność” i temu co działo się w Stoczni Gdańskiej przed upadkiem PRL, można tu skorzystać z mediateki, pobuszować w księgarni czy odpocząć w kawiarni lub ogródku.

Każdy entuzjasta charakteru warszawskiej dzielnicy Praga Północ powinien odwiedzić Nowy Port w Gdańsku. Krajobraz tej części Gdańska dominują nieczynne dworce kolejowe i budynki mieszkalne przypominające o poprzednich epokach historycznych.