Jazda motocyklem to przyjemność. Wie o tym każdy, kto miał okazję przejechać się motocyklem lub innym jednośladem. W przypadku wielu osób, pierwsza przejażdżka jest początkiem niewątpliwie ciekawej pasji. Jazda motocyklem może być bowiem pasją. Nie należy jednak zapominać o trosce o swoje bezpieczeństwo.
Motoryzacja to szereg różnych pojazdów. Jednoślady, w najmniejszym stopniu chronią kierowcę. Poza drobnymi elementami, w niewielkim stopniu osłaniającymi motocyklistę, nie jest on chroniony praktycznie wcale. Z tego powodu, trzeba poruszać się motocyklem ostrożnie.
Samochód – pojazd czterokołowy – wybacza wiele błędów. Błąd na motocyklu bardzo często znaczą wywrotkę, która w najlepszym przypadku skończy się drobnymi potłuczeniami. W najgorszym, będzie wiązało się z długotrwałym leczeniem, a nawet śmiercią.
Jazda motocyklem to miłe doświadczenie, zawsze jednak należy pamiętać o swoim bezpieczeństwie oraz bezpieczeństwie pasażera, jeśli z nim jedziemy. Na drodze nie da się oczywiście uniknąć wszystkiego. Znacznej części nieprzewidzianych zdarzeń już tak. Warto się o to starać.