wycieczka-do-japonii-21. Uważa się, że najbardziej wpływową osobą w państwie jest, wdowa po Rajivie, Gandhim synu Indiry, Sonia Gandhi. Urodziła się we Włoszech a swego przyszłego męża poznała w Cambridge, gdzie studiował. Po jego śmierci została szefową partii, która prawie samodzielnie rządzi Indiami już ponad sześćdziesiąt lat (Indyjski Kongres Narodowy). Nie chciała zostać premierem rządu, a jej dzieci także parają się polityką.
2. Manmohan Singh to obecny premier Indii, człowiek, który posiada doktorat z ekonomii (Oxford) i który okazał się bardzo skutecznym człowiekiem na tym stanowisku. Właśnie jego rządom Indie zawdzięczają wyjście z ogromnego kryzysu gospodarczego i tego, że stały się całkiem realnym zagrożeniem dla potęgi ekonomicznej Chin.
3. Lal Krishna Advani to współzałożyciel i lider Indyjskiej Partii Ludowej, która jest największą partią opozycyjną, i która przełamała monopol władzy Indyjskiego Kongresu Narodowego pod koniec lat dziewięćdziesiątych dwudziestego wieku (w rządzie utworzonym przez swoją partię był ministrem spraw wewnętrznych i wicepremierem).
4. Prakash Karat jest liderem Komunistycznej Partii Indii uważany za wielkiego idealistę, obecnie ma lokalną władzę w Bengalu Zachodnim i jest bardzo popularny wśród najbiedniejszych kręgów tego przeludnionego regionu; często posługuje się populistycznymi hasłami.
5. Mamata Banerjee to osoba, która jest liderka i współzałożycielką najnowszej partii, która ma wpływ na politykę Indii. Uważana jest za nadzieję dla biedaków i zabiera głosy komunistom w Kalkucie. Na wiecach unika języka angielskiego i świetnie czuje się na takich spotkaniach a głosy zjednuje sobie swoim skromnym i prostym stylem życia. Należała praktycznie już do wszystkich znaczących partii w kraju.
6. Rahul Gandhi jest wnukiem Indiry Gandhi i synem Soni Gandhi i wielką nadzieją Indii. Doskonale wykształcony na Harvardzie i Cambridge obecnie pełni funkcję sekretarza generalnego partii, którą kieruje jego matka i jest według wszelkiego prawdopodobieństwa przyszłym premierem tego kraju.