Noclegi w gorach (4)Góry zawsze kuszą nas różnymi atrakcjami. Zimą stają się idealnym miejscem do szusowania na nartach bądź snowboardzie. Z kolei latem oferują spacerowiczom swoje piękne, zielone lasy i hale. Wystarczy wsiąść w pociąg lub samochód i pojechać na południe Polski.
Aby móc dłużej cieszyć się taką wyprawą należy odpowiednio wcześnie zatroszczyć się o noclegi w górach. Ze względu na swoją dużą popularność czasami trudno znaleźć coś w ostatniej chwili. Jednak szeroka oferta zawsze pozwoli wybrać coś dla siebie.
Szczególnie klimatycznym wyborem noclegu mogą się okazać tradycyjne domy góralskie, zazwyczaj prowadzone przez miejscowych właścicieli. Drewniana zabudowa pozwoli uciec od klasycznego, miejskiego budownictwa. W takim miejscu można spokojnie odpocząć po pieszej wędrówce, osuszyć przemoczone ubrania przy kominku albo spróbować regionalnych smakołyków.
Nie trzeba wybierać się w Alpy i odwiedzać Tyrol aby poczuć specyficzny, tradycyjny górski klimat. Polskie góry pod żadnym pozorem nie ustępują bardziej znanym rywalom.