obozy młodzieżowe (10)Jak wybrać dobry obóz młodzieżowy?
Gdzie wysłać nasze dziecko na wakacje jest to stały dylemat każdego rodzica. Możliwości jest wiele, (może czasem aż za wiele) dlatego czasem ciężko jest się zdecydować. Jeśli jednak już zdecydowaliśmy się wysłać dziecko na obóz młodzieżowy, warto wiedzieć co sprawdzić w tym temacie.

Obozy młodzieżowe są przeróżne. Najpierw sprawdźmy cenę takiego obozu młodzieżowego. Warto by porównać czy obozy młodzieżowe, u różnych ofertodawców nie różnią się zbytnio. Może to świadczyć o naciągactwie z jednej strony, lub zbytnim zaniżeniu cen z drugiej.

Kolejny atrybut to czas trwania. Obozy młodzieżowe nie powinny być ani za długie ani z krótkie. Generalne najważniejsze jest, aby obozy młodzieżowe były czasem trwania dopasowane do rodzaju aktywności na nich preferowanych.

Ostatnim jest jakość i wyszkolenie kadry, która zajmie się naszymi dziećmi przez całkiem długi czas. Powinni mieć oni poza oczywistym wykształceniem pedagogicznym, również umiejętności i certyfikaty uprawniające do prowadzenia instruktarzu.