Obozy narciarskie w Austrii (10)Popularność biegów narciarskich w Polsce a bezpieczeństwo sportów zimowych
Sporty zimowe kuszą nas i przyciągają mimo że są bardzo niebezpieczne jeżeli zlekceważymy porady naszych instruktorów. Obozy narciarskie w Austrii to nie tylko obozy dla osób zaawansowanych, ale także dla początkujących, a te powinny zawsze pamiętać, że o kontuzję łatwo i nie można lekceważyć faktu, że mimo założenia na nogi butów narciarskich, nie jesteśmy jeszcze profesjonalistami.
Narty to klasyczny sport zimowy, moda na inne przemija i ciągle ulega zmianie. Co jakiś czas słyszymy o jakimś nowym sprzęcie, którym ludzie zjeżdżają ze stoków. Są to albo deski, albo coś jeszcze innego.
Ważne jest, aby niezależnie od tego, czym zjeżdżamy ze stoku, pamiętać że nie jesteśmy Justyną Kowalczyk i daleko nam do jej umiejętności poruszania się na nartach.
Moda na narty pojawiła się wraz z sukcesami naszej najbardziej utytułowanej biegaczki narciarskiej, ale fakt że raz z roku jeździmy ze znajomymi na narty nie powoduje, że zbliżamy się do jej poziomu i jej umiejętności. Także szarże na stokach zostawmy profesjonalistom.