Okucia to bardzo popularne elementy, które służą głównie do mocowania szkła z różnorodnymi konstrukcjami stalowymi, drewnianymi, czy też z murem. W Polsce zdecydowanie największą popularnością cieszą się okucia do szkła, które wykonane są z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Produkty tego typu doskonale scalają szkoło z całą konstrukcją tworząc przepiękne balustrady szklane, elewacje, daszki, czy modne w ostatnim czasie przegrody szklane.

Mocowana składają się najczęściej z dwóch talerzyków, tulei dystansującej oraz specjalnych uszczelek. Mocowania do szkła można spotkać przede wszystkim w galeriach handlowych, bankach, restauracjach, hotelach oraz biurach. Punktowe mocowania daszków, czy też balustrad mają bardzo wiele alternatyw. Jedną z nich są linowe mocowania przy pomocy popularnych profili aluminiowych. Produkty tego typu bez żadnego większego problemu możemy zamocować jako tafle szklane do ścian, czy też do czoła stropu. Bardzo wiele profili posiada dodatkowe dekoracyjne maskowania.

Okucia do szkła to systemy, które są bardzo szybkie i co najważniejsze bardzo łatwe w montażu, dzięki czemu możemy przyśpieszyć nasze realizacje. Na naszym rynku bardzo dużą popularnością cieszą się również okucia do kabin prysznicowych, które doskonale sprawdzą się zarówno w nowoczesnych, jak i klasycznych łazienkach.