rp_wczasy1.jpgPolska jest bez wątpienia krajem o mocno ugruntowanych tradycjach religijnych. Około 90% społeczeństwa deklaruje się jako katolicy. Pontyfikat polskiego papieża, Jana Pawła II, jeszcze wzmocnił w naszym społeczeństwie przywiązanie do wartości religijnych, które tkwiło w nas od wieków. Z tego powodu ogromną popularnością w Polsce cieszy się turystyka pielgrzymkowa.

Do najbardziej znanych miejsc pielgrzymek w Polsce należą: Częstochowa oraz Sanktuaria w Łasku, Niepokalanowie i Licheniu.
W Częstochowie znajduje się klasztor na Jasnej Górze, który jest stałym, najważniejszym punktem pielgrzymek z całej Polski, zarówno pieszych jak i autokarowych. Znajduje się tam Sanktuarium Matki Boskiej Częstochowskiej.
Sanktuarium w Łasku znajduje się w Parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i Świętego Michała Archanioła. Warto również wybrać się do sanktuariów w Licheniu i Niepokalanowie, które otaczają piękne kompleksy kościelno – parkowe. W takim otoczeniu z całą pewnością przyjemnie jest się modlić.