Wczasy w stolicy Serbii

Coraz częściej myślimy o tym, gdzie spędzić tegoroczne wczasy. Najbardziej znane kurortu turystyczne kusza atrakcjami, jednak jest wiele miejsc, które dopiero się rozwijają pod tym względem dzięki czemu skorzystamy ze spokoju i ciszy a także unikniemy tłumów przed atrakcjami turystycznymi. To wszystko czeka na nas w Belgradzie – tajemniczej stolicy Serbii.

Sama nazwa pochodzi od meczetów, które mają swój początek w czasach osmańskich. Na samym początku warto zwiedzić Plac Republiki. Tutaj znajduje się potężny i monumentalny pomnik wyzwoliciela Serbii. Warto zobaczyć także teatr i muzeum narodowe. Szczególnie w tym drugim czeka na nas sporo atrakcji w postaci dzieł słynnych malarzy i artystów. Spędzając tu wczasy nie można pominąć kompleksu parkowego Kalamegdan. Cały kompleks składa się z mnóstwo fortyfikacji i ogrodów. Park liczy ponad 30 hektarów i na nim mieszczą się Twierdza Belgradzka, Pawilon sztuk a także zoo. Ze szczytu góry Avala widać cała panoramę miasta. Belgrad jest jednym z najstarszych miast na naszym kontynencie. Znajduje się tu Cerkiew świętej Sawy, czyli największa prawosławna cerkiew na Bałkanach. W skali światowej cerkiew zajmuje trzecie miejsce. W Belgradzie można także odwiedzić Muzeum Tesli, wielkiego wynalazcy. Turyści mogą wziąć udział w eksperymentach naukowych. Szczególnie pięknie miasto wygląda nocą, gdzie możemy zobaczyć oświetlony parlament Serbii, a także podziwiać panoramę znad rzeki Sawy. Serbia nie należy do drogich krajów. Oczywiście w mieście znajduje się mnóstwo ekskluzywnych hoteli, ale także można znaleźć tanie pensjonaty i hotele. Najlepiej dokonywać rezerwacji hoteli na stronach linii lotniczych.

Bilety lotnicze do Belgradu oferuje mnóstwo przewoźników. Ceny za przelot to około 300 złotych. Z portu lotniczego w Warszawie możemy skorzystać z usług Austrian Airlines, Lufthansy i Lotu.

Szczególnie polskie linie lotnicze otworzyły się na tereny mniej oblegane. Dzięki temu Polacy zaczynają wybierać na wczasy miejsca piękne, o których dotąd zbyt wiele nie słyszano. Lot oferuje także tanie loty do Gruzji.