Założenie instalacji gazowej nie jest jedynie możliwością dla samochodów z niewielkimi silnikami. Jest to też opcja, którą bez najmniejszego problemu można wykorzystać przy autach posiadających silniki większe niż czterocylindrówki. A co istotniejsze (a i może na pierwszy rzut oka mniej wiarygodne) – choć założenie instalacji gazowej w samochodzie z większym silnikiem jest również droższe niż ta sama operacja w samochodzie czterocylindrowym, jest też o wiele bardziej opłacalna, gdyż pomaga zaoszczędzić nam więcej nakładów finansowych związanych z paliwem.

Średni koszt takiej usługi możemy określić na około trzy i pół tysiąca do czterech i pół dla samochodów sześciocylindrowych. Auta ośmiocylindrowe, w których chcielibyśmy zamontować tego typu instalację, będą generowały koszt wysokości od czterech i pół tysiąca do sześciu i pół.

Choć początkowo koszt jest bardzo wysoki, może nam to przynieść ogromne oszczędności podczas późniejszego użytkowania i eksploatowania samochodu. Warto więc się zastanowić nad taką inwestycją, gdyż może się ona okazać zbawienna dla naszego portfela.