Ciśnienie w oponach pojazdu to rzecz, na którą zwracamy minimalna uwagę. Nie warto tego robić. Owszem – motoryzacja dzisiejszych lat, to doskonałe samochody jeżdżące na świetnych oponach, nie jest jednak powiedziane, że ubytek powietrza w nich nie występuje.
Sprawdzanie ciśnienia w oponach powinno być wykonywane regularnie i co najmniej raz w miesiącu. Zbyt niskie ciśnienie powoduje trudniejszą jazdę, zbyt duże zużycie paliwa i problemy z hamowaniem. Sprawdzanie ciśnienia w oponach jest więc ważne z wielu względów. Sprawdzając, warto pamiętać, że samochód ma cztery koła i … jedno w bagażniku. Ciśnienie w zapasowym kole również powinno być sprawdzane, by przy konieczności wymiany koła, nie zaskoczyć się tym, że w zapasówce nie ma powietrza.
Sprawdzanie ciśnienia w oponach nie jest trudne. Można je przeprowadzić na praktycznie każdej stacji benzynowej. Oczywiście można i w domu – pod warunkiem posiadania odpowiedniego kompresora.
Taka czynność jak sprawdzanie ciśnienia w oponach naszego pojazdu, powinna być nawykiem. Jeśli się do niej przyzwyczaimy i mniej więcej co miesiąc będziemy to robić, ciśnienie w oponach naszego pojazdu zawsze będzie prawidłowe.