Napęd samochodu

W dzisiejszych czasach niemal każdy Polak przemieszcza się na co dzień za pomocą czterokołowego pojazdu spalinowego, jakim jest samochód. Niestety, bardzo nieliczni zastanawiają się nad tym, w jaki sposób ich wehikuły są napędzane. Mam nadzieję, że ten artykuł rozjaśni nieco ten temat mniej świadomym jednostkom.
Zacznijmy od tego, że napęd samochodu stanowi zawsze silnik. Jest to jedna z najważniejszych części samochodowych i jednocześnie najczęściej się psująca. Każdy serwis samochodowy potwierdza, że najczęściej awarie mają swoją przyczynę w uszkodzeniu silnika.
Jakie jego typy wykorzystuje się najczęściej? Póki co najpopularniejszą odmianą jest silnik spalinowy tłokowy. Jednakże od pewnego czasu zauważyć można, iż coraz częściej po ulicach jeżdżą samochody wyposażone w silniki elektryczne. Formą pośrednią jest napęd hybrydowy, który łączy dwa wymienione powyżej.
Jako ciekawostkę można podać, że pewne amerykańska firma skonstruowała bardzo tani, a zarazem praktyczny samochód, którego jedynym źródłem energii jest sprężone powietrze.