atrakcje-turystyczne-warszawy-2Warszawa należy niewątpliwie do najpiękniejszych polskich miast. Wypiękniała zwłaszcza w ostatnich latach i jako stolica z powodzeniem konkuruje z innymi europejskimi metropoliami. Mamy się czym pochwalić. Aż trudno sobie wyobrazić, że po zakończeniu działań wojennych miasta praktycznie nie było. To morze ruin przerażało.
A czym Warszawa podbija swoich mieszkańców oraz wszystkich, którzy do niej przyjeżdżają? Atrakcje turystyczne Warszawy to długa lista miejsc, zbytków, wydarzeń. Każdy może znaleźć tutaj coś dla siebie. Niewątpliwie od wielu już lat atrakcje turystyczne Warszawy stanowią zbytki, a wśród nich na pierwszych miejscach znajdują się m. in. Zamek Królewski, Pałac w Łazienkach, w Wilanowie, Starówka z urokliwymi kamieniczkami, liczne kościoły, w tym Katedra św. Jana czy Kościół św, Krzyża. Wymieniać by można jeszcze długo.
Będąc w Warszawie koniecznie trzeba pospacerować Krakowskim Przedmieściem, ale też odwiedzić cmentarz na Powązkach czy zajrzeć do Muzeum Narodowego, nie mówiąc już o Muzeum Powstania Warszawskiego, w którym wizyta powinna być wręcz obowiązkowa. Młodszych turystów na pewno zainteresuje Centrum Nauki Kopernik ze swoimi atrakcjami czy tez wjazd na 30. piętro Pałacu Kultury i Nauki. Dla niektórych ciekawa okazać się może przejażdżka metrem. Atrakcje turystyczne Warszawy można by mnożyć, tak ich wiele. Trzeba po prostu tutaj przyjechać.