11 (25)Seksturystyka jest kontrowersyjną formą turystyki, która w ostatnich latach staje się coraz popularniejsza. Kiedyś była utożsamiana głównie z wyjazdami mężczyzn, którzy podczas urlopów w Tajlandii chętnie korzystali z domów uciech i relaksowali się w ramionach młodych, często nieletnich, Tajek. Dzisiaj z turystyki seksualnej bardzo chętnie korzystają również kobiety, przede wszystkim te w średnim wieku, dobrze zarabiające, pozostające w związku lub nie, zwykle bardzo samotne.

Dzisiaj korzystanie z tego typu usług nie jest już ewenementem, lecz ogromnym biznesem bardzo popularnym w wielu zakątkach świata.
Seks bez hamulców, barier czy zobowiązań dla wielu jest bardzo kuszący. Istnieją nawet biura podróży, które od początku do końca zaplanują urlop nastawiony przede wszystkim na korzystanie z seksualnych uciech. W przypadku takich wyjazdów najważniejsze jest zabezpieczenie, aby uniknąć zarażenia się chorobą weneryczną. Ceny takich wyjazdów nie należą do najniższych, należy przy tym bardzo uważać na bezpieczeństwo.